Ani som sa nenazdala a už je polovica januára. V poslednom čase som hlavne štrikovala na jednom projekte, ale v tomto roku mám už veľa vecí naplánovaných a teraz už ich iba rozbehnúť. Samozrejme, že chcem hlavne vytvoriť veľa pekných vecí ale mám naplánované natočiť aj nové videa o štrikovaní na čo sa teším, lebo to bude super zábava.

 

Projekty čo mám na ihliciach :

  • Cypress vesta – Obe strany sú zošité a uštrikovala som patent na jednom rukáve a nebola som si istá či je to dosť široké. Patent na druhej strane som uštrikovala o 4 očká väčší a je to lepšie. Teraz teda vypáram ten prvý a odkopírujem ten druhý patent. Potom už len výstrih a je to hotové. Dúfam!

 

Nové práce nahodené na ihliciach:

  • Čiapka Neon Sky Bonnet  – táto čiapka je úplne podľa môjho vkusu. Páči sa mi dizajn, vlna z ktorej ju štrikujem a aj štrikovanie samotné je veľmi zaujímavé. Štrikujem ju dvojfarebne. Vybrala som si na ňu vlnu Drops  Nepal Mix vo farbách hnedá mix (612) a oranžová mix (2920). Štrikujem ju na ihliciach číslo 5 mm.
  • Svetrík – Baby Cable Yoke Jacket  – tento svetrík štrikujem pre svoju neter na jej narodeniny. Tento návod som si vybrala,  lebo sa mi veľmi páčil a teraz keď ho štrikujem som s ním veľmi spokojná. Svetrík má celkom zaujímavú konštrukciu. Aj tento svetrík štrikujem kombináciou dvoch farieb. Vlna ktorú som vybrala je mäkká a vhodná pre deti a dúfam, že bude vyzerať pekne. Je to vlna Red Heart Soft Baby Steps vo farbách 9401 a 3.

 

Plánované práce:

  • Farebné štrikovanie – It’s Not About The Hat – Invisible Stranding – toto je vlastne návod na štrikovanie čiapky použitím dvoch farieb. Ale v podstate ani nejde o návod na túto čiapku, ale naučenie sa novej techniky pri pletení farebných vzorov, keď sa štrikuje  s priadzami dvoch farieb. Tato technika eliminuje možné presvitanie jednej farby cez druhú, keď sa vzadu pleteniny nite prekrížia. Návod tejto techniky je veľmi podrobne rozpísaný (18 strán). Takže si len musím nájsť čas a vyskúšať to. Tento návod je v anglickom jazyku.

 

  • Natáčanie videí o štrikovaní –  Škola Štrikovania s Katkou – tieto videá budú pre úplných začiatočníkov ale zároveň aj tých,  ktorý už štrikovať vedia. Všetky nové vedomosti a techniky hneď použijeme na vhodne vybraných projektoch. Veď určite je zábavnejšie sa učiť niečo nové,  keď je na konci našej snahy aj niečo pekné a použiteľné. Postupne naberieme nové vedomosti a zručnosti. Každý sa bude môcť zapojiť do Klubu Štrikovania, kde si vzájomne budeme môcť ukázať svoje výrobky, poradiť sa alebo sa porozprávať a spoznať nových ludí s podobnými záujmami. A na konci možno aj získať zaujímavé ceny.

 

Všetkým prajem príjemné štrikovanie.

 

 

Leave a Reply

Post navigation