Vianoce sa skončili a nový rok sa začal. Vianočné sviatky sme prežili v pokoji a tak pokojne doma v kruhu rodiny. Takže teraz som už pripravená začať nový rok. Rada by som sa trochu pravidelnejšie venovala môjmu podcastu a blogu a aj začala niektoré nové projekty čo som si na tento rok naplánovala.

Projekty čo mám na ihliciach :

  • Cypress vesta – predný aj zadný diel už mám uštrikované, zošila som už aj bočné švy a zaštrikovala plecia. Už sa teším keď bude vesta pripravená na nosenie.
  • Featherweight sveter – trochu som na tomto svetríku pracovala, ale nebola som si istá či sa mi páči vzor ktorým som začala štrikovať po oddelení rukávov a spojení tela. Vlastne som štrikovala stále hladko aj na lícnej aj na rubovej strane. Nakoniec som sa rozhodla , že to tak nechcem a chcem to štrikovať iba úplne jednoducho hladko na lícnej stane a obratko na rubovej strane. Takto viac vynikne vzor na každej vlne ktorú pridám na svetrík. Takže som vypárala kúsok späť a začala štrikovať jednoduchým spôsobom. Teraz som s tým oveľa viac spokojná a snažím sa na tomto projekte štrikovať každý deň pár riadkov. Vôbec mi nevadí, že som sa vlastne vrátila kúsok späť. Oplatilo sa to, lebo teraz ma štrikovanie na tomto svetríku baví oveľa viac.
  • Hnedá Čiapka – Panes and Leaves  – ukončila som patent a teraz som začala štrikovať vzorku. Vlna je  príjemná a pekne sa s ňou pracuje.

 

Nové práce nahodené na ihliciach:

  • Ponožky – Cape Gingham  – Tieto ponožky som nahodila na ihlice ako Vianočný projekt. Štrikujem ich s dvoma vlnami na vytvorenie farebného vzoru. Pletiem ich z vlny Drops Fabel vo farbách prírodná (100) a západ slnka (310) na ihliciach 2,5 mm. V návode sú ponožky štrikované na 60 očiek, čo by nebolo pre mňa dosť veľké nakoľko pletenina nie je až taká elastická keď sa jedna vlna stále ťahá po zadnej strane keď sa práve nepoužíva. Nahodila som ich teda na 64 očiek a po upletení patentu som pridala očká na 72. Upravila som si aj vzor tak aby bol vhodný na tento vyšší počet očiek. Fotku tejto tabuľky mám na mojej raverly stránke.

Dokončené práce:

  • Jednoduché ponožky – Ďalší pár príjemných a hrejivých vlnených ponožiek. Nový majiteľ sa z nich veľmi teší.
  • Detský svetrík – Svetrík som dokončila a som tomu veľmi rada. Je pekný a bude príjemne hriať ale bola to tak trochu námaha ho dokončiť. Štrikovala som ho z dosť hrubej vlny a nebolo to také ľahké nakoľko na po chvíľke štrikovania vždy rozboleli ruky. Do budúcnosti si radšej zvolím tenšiu vlnu. Návod som nepoužívala nakoľko som si ho tvorila sama počas štrikovania a teším sa že sa my vydaril.
  • BAA-BLE čiapka – Táto čiapka bol ďalší môj Vianočný projekt. Keď som ho nahodila na ihlice tak som už nevedela prestať štrikovať. Čiapka je z vlny Drops Big Merino vo farbách prírodná (1), čierna(4), nezábudková (6), olivová (13). Použila som ihlice 3,75 mm na patent a 4 mm na zvyšok čiapky.

Pradenie:

  • Vretienko – pradiem na ňom vlnu merino v troch farbách – svetlo ružová, tmavšia ružová a prírodná. Táto vlna je jemnejšia a tenšia takže ešte iba experimentujem a učím sa.
  • Turecké vretienko – na tomto vretienku mám vlnu corridale v mixe farieb – prírodná, svetlo modrá, svetlo ružová, bordová a hnedá.

 

Plánované práce:

 

Všetkým by som chcela popriať všetko dobré do nového roka a veľa príjemných chvíľ strávených prácou na vašich záľubách.

Leave a Reply

Post navigation