Týždeň ubehol ani neviem. Štrikovala som síce menej ale venovala som sa aj veľa iným veciam.

Projekty čo mám na ihliciach :

Nové práce nahodené na ihliciach:

  • Jednoduché ponožky – nahodila som si na ihlice nové ponožky. Budú veľmi jednoduché a pletené iba hladko – veď takýchto ponožiek nikdy nie je veľa a ani dosť. Plietla som ich keď som cestovala autobusom a stihla som už polovicu prvej ponožky. Pletiam ich z Drops Fabel vlny vo farbe vresová (674) na ihliciach 2,5 mm.
  • Hnedá Čiapka – Panes and Leaves  – túto čiapku som nahodila na ihlice a uštrikovala som skoro 5cm. Je to veľmi príjemné štrikovanie nakoľko vlna je jemnučká a páči sa mi zase štrikovať čiapku z takejto tenkej vlny. Používam vlnu Drops Alpaca vo farbe svetlo hnedá mix (607) na ihliciach 2mm patent a zvyšok čiapky 2,5mm.
  • Detský svetrík – tento svetrík štrikujem vo veľkosti 6 – 9 mesiacov. Bude to raglánový svetrík štrikovaný od krku dole. Nepoužívam naň žiadny návod ale iba výpočty čo som si spravila a tak trochu ho aj vymýšľam popri štrikovaní a hlavne bude iba taký jednoduchý. Používam ihlice číslo 6 a 7 mm.

Dokončené práce:

  • Nákrčník – tento nákrčník som štrikovala k čiapke Graham a už som ho aj oprala a dala novému majiteľovi.

Pradenie:

  • Vretienko čo som si objednala mi prišlo začiatkom týždňa a tak som hneď začala zabávať pradením mojej prvej vlny. Je také jednoduché ale je super na učenie sa. Vlnu ktorú práve pradiem je nefarbená corridale a mám ju v troch rôznych odtieňoch hnedosivej farby. Mám aj farbenú corridale a tá je taká viacfarebná a je tam tmavohnedá, ružová, modrá a bordová. Mám ešte aj merino vlnu a tá má také tenšie vlákna ale tú si nechám na neskôr keď mi to pôjde lepšie a keď bude vretienko voľné.

Plánované práce:

  • Chilcat cowl – nákrčník – ešte som ho nestihla začať štrikovať

Šitie:

  • Vystrihla som ďalšie taštičky, ktoré šijem z vianočných látok. Nevedela som sa presne rozhodnúť akú hrubú výstuž by som chcela použiť aby sa mi to čo najviac páčilo. Tak som ušila dve taštičky. Jednu s hrubou a druhú s tenkou výstužou. Obidve sú fajn ale rozhodla dom sa že použijem hrúbku medzi tým a tak budem šiť zvyšok až keď budem mat správnu výstuž.

Do ďalšieho týždňa prajem pekné predvianočne tvorivé chvíle.

Leave a Reply

Post navigation