Tento týždeň bol taký primrznutý čo sa týka počasia ale netýka sa to mojich ručných prác. Tie sa mi celkom darili a skôr som štrikovala také príjemne a teplučké veci čo v tomto studenom počasí zahrejú .

Projekty čo mám na ihliciach :

  • Cypress vesta – tak sa mi podarilo dokončiť zadný diel. Nepracovala som na tejto veste veľmi veľa ale aj tak na nej pribúda. Teraz už aby som čím skôr nahodila predný diel.
  • Featherweight sveter – na svetríku som uštrikovala iba pár riadkov ale začala som štvrtú farbu a tak sa to môže počítať ako postup k dokončeniu.

Nové práce nahodené na ihliciach:

  • Nákrčník – nahodila som na ihlice veľmi jednoduchý nákrčník zo zvyšku vlny čo mi ostala zo štrikovania teplej zimnej čiapky, ktorú som dokončila minulý týždeň. Je to z Drops Big Delihgt vlny. Nahodila som ho na 80 očiek a štrikujem ho hladko-obratko patent na ihliciach 6mm.

Dokončené práce:

  • Strakaté Ponožky – tieto ponožky bola radosť štrikovať. Bola to taká rýchla oddychová práca. Sú z vlny Phidar Phil Folk 100 vo farbe 100.
  • Sockhead hat – ponožková čiapka – čiapku som nahodila na ihlice, uštrikovala, oprala a už aj stihla nosiť na prechádzky s mojimi psíkmi. Super čiapka a určite si spravím ešte aspoň jednu niekedy. Je z vlny Drops Fabel Print vo farbe veselá lila (911).

Plánované práce:

  • Chilcat cowl – nákrčník – tento nákrčník som už raz začala štrikovať, ale keď som mala už kúsok uštrikovaný tak som sa rozhodla že tá vlna čo som používala nie je na tento projekt vhodná. Tak som to vypárala a rozhodla sa pre inú vlnu. Objednala som si ju a prišla mi vo štvrtok. Vybrala som Drops Baby Alpaca Silk vo farbách zelená (7820), vresová (4088) a prírodná (0100). Veľmi sa teším na štrikovanie tohoto nákrčníka.
  • Hnedá Čiapka – táto čiapka bude podobná tej čo som si tento týždeň dokončila ale vrchná časť bude mať vzorovanú namiesto iba štrikovania hladko. Bude podľa návodu Panes and Leaves od Elsbeth Campbell. Použijem na ňu Drops Alpaca Mix vlnu vo farbe svetlo hnedá mix (607).
  • Detský svetrík – toto bude svetrík pre malinké bábätko. Bude to veľkosť 74. Nenašla som žiadny návod čo by bol vhodný pre hrubú vlnu čo chcem použiť a tak som si ho spravila sama. Bude hnedo modrý.

 

Kúpila som si ešte aj niekoľko klbiek hrubšej vlny z internetového obchodu e-vlny. Drops vlna má teraz zľavu na alpaka vlny a tak sa veľmi teším aj na ďalšie projekty čo vymyslím.

 

Tento týždeň som sa nakoniec dostala aj k práci s látkami. Vystrihla som si pár taštičiek na projekty, ktoré by som rada ušila nebudúci týždeň. Je tam aj jedna vianočná látka tak sa teším, keď si ušijem vianočnú taštičku.

 

Teším sa na  ďalšie natáčanie podcastu o týždeň a dovtedy prajem príjemne chvíle strávené pri ručných prácach.

Leave a Reply

Post navigation