Minulý týždeň mi ubehol veľmi rýchlo. Vlastne je už ďalší týždeň streda. Namiesto piatku som sa dostala k natáčaniu podcastu v utorok a až dnes píšem blog. Vlastne ani neviem teraz presne povedať kvôli čomu mi čas ubehol tak rýchlo. Asi je to iba jeden z tých týždňov čo sú akési kratšie.

V sobotu sme mali takú malinkú rodinnú barbeque. Bol to asi posledný teplejší víkend a tak sme oslávili Kataríny aj keď trošku popredu. Na jedenie sme robili  hamburgery ale keďže ja som vegánka ja som mala zeleninku a iné super dobrôtky.  Dokonca som pri sedení a debatovaní stíhala aj štrikovať. Bolo to super a deti a moje dva psíky sa vybehali do sýtosti. Teraz už môže pokojne aj snežiť.

V štrikovaní som bola celkom aktívna a dokončila som dva projekty čo ma veľmi potešilo. Niekoľko prác mám rozrobených a jednu prácu idem párať. Takže celkom rušný týždeň.

Projekty čo mám na ihliciach :

–          Cypress vesta – na tejto veste už mám skoro spravený zadný diel. Ešte mi ostáva tvarovanie na pleciach a môžem začať predný diel. Ako mi na nej pribúda viac a viac sa mi páči.

–          Featherweight sveter– nakoľko je toto dlhodobý projekt neponáhľam sa s ním. Asi ho budem nosiť aj tak iba na jar. Teraz štrikujem tretiu farbu. Očká na rukávy som dala na pomocnú vlnu a teraz štrikujem iba časť tela.

Nové práce nahodené na ihliciach:

–          Strakaté Ponožky – začala som štrikovať nový pár ponožiek z klasickej ponožkovej vlny. Je to vlny Phidar Phil Folk 100 vo farbe 100. Z tejto vlny sa príjemne štrikuje. Nepoužívam žiadny návod. Budú to klasické jednoduché ponožky so zosilnenou pätou. A už som aj stihla do natáčania dokončiť jednu ponožku tak teraz už iba jedna a môžem ich nosiť.

Dokončené práce:

–          Big Delight teplá zimná čiapka – túto čiapku som dokončila veľmi rýchlo lebo z hrubej vlny pribúda pletenina rýchlo. Som s ňou veľmi spokojná ale rozhodla som sa že nebude pre mňa, ale že ju darujem a že z polovice klbka čo mi ostalo urobím taký malý nákrčník alebo ako sa nazýva taký spojený šál.

–           Zelené jesenné ponožky– tie sú dokončené, vypraté, vyšponované a pripravené na nosenie. Sedia ako uliate a tak sa z nich teším že sa vydarili super.

Plánované práce:

–          Sockhead hat – ponožková čiapka – nie nebude to veľká ponožka na hlave ale čiapka uštrikovaná z tenkej ponožkovej vlny. Túto čiapku som chcela začať už dlhšie a keďže som mala doma vlnu čo sa mi na to páčila tak som tento projekt pripravila ako svoju ďalšiu prácu čo chcem nahodiť. Použijem návod SH od Kelly McClure. Je to veľmi veľmi jednoduchý návod a vlastne je to iba 2×2 patent a potom už len hladko. Je to štrikované do kruhu a netreba nič zošívať. Jeden z tých oddychových projektov. Vlna ktorú som si na to vzbrala je Drops Fabel Print vo farbe veselá lila (911).

Práce odsúdené na páranie:

–          Chilcat cowl nákrčník – začala som tento nákrčník štrikovať z vlny Drops Cotton Merino vo farbách béžová (03),  hnedá (12) a vanilla (17), ale nakoniec som sa rozhodla, že tento projekt si vyžaduje jemnejšiu a tenšiu vlnu a tak to chcem vypárať a vyberiem si takú delikátnejšiu vlnu a nahodím to na ihlice z nej. Stale sa velmi tešim na tento projekt ale naozaj to bude krajšie z inej vlny. Už mám aj nápad čo z  tejto Cotton-merino spravím.  Takže ani návod ani vlna neupadnú do zabudnutia.

 

Dúfam, že sa každému minulý týždeň darilo vo všetkom čomu sa venoval a teda aj v tvorení krásnych ručných prác a do ďalšieho týždňa prajem príjemne chvíle strávené pri pletení, háčkovaní a všetkom čo vás baví.

 

Leave a Reply

Post navigation