Pravé som dala na you tube druhé video Štrikovanie s Katkou.

Aj keď to bolo iba druhé aj tak to bolo už jednoduchšie ho natočiť a poplietla som sa na začiatku iba raz.

Týždeň mi ubehol veľmi rýchlo a tak som včera v piatok zistila že som vlastne chcela spraviť viac ako sa podarilo. Samozrejme to nevadí lebo na veciach na ktorých pracujem nemám žiadny časový limit. Nedostala som sa ale k šitiu a tak to by som rada trochu dobehla ďalší  týždeň.

Projekty čo mám na ihliciach :

–          Cypress vesta – na tej som spravila trochu pokrok a teraz už vlastne dokončievam zadný diel

–          Featherweight sveter– to je taký dlhodobý projekt a pribudla mi jedna farba

–          Zelené jesenné ponožky– tie vyzerajú super a možno ich v nedeľu dokončím

Nové práce nahodene na ihliciach:

–          Nahodila som si na ihlice takú teplučkú zimnú čiapku. Používam návod Graham čiapka z Raverly stránky. Pletiem ju z vlny Drops Big Delight vo farbe mäta s čokoládou (03). Odporúčaná veľkosť ihlíc na túto vlnu je 5 mm, ale ja ich štrikujem na 3,5 a 4 mm. Chcem aby bola pletenina taká hustejšia a čiapka bude teplejšia. Pletiem s touto vlnou po prvý krát a práca s ňou je naozaj príjemná. Pol čiapky už mám hotovej tak to dúfam bude ďalší dokončený projekt tento víkend.

Plánované práce:

Pripravila som si návod Chilcat cowl ako ďalší projekt a vybrala som si vlnu z tej čo mám doma. Vlna je Drops Cotton Merino vo farbách béžová (03),  hnedá (12) a vanilla (17). Mne sa tieto farby spolu páčia ale ešte si to premyslím či ich použijem alebo nie. Vlna je trochu hrubšia ako tá odporúčaná v návode a tak ešte neviem či mi to vadí alebo to proste urobím z nej.

Spomenula som pulóvrik na ktorom už dlhšie nepracujem.  návod na tento pulover je 3 in 1 Ako nápad sa mi ešte stále ten pulóver páči ale nepáči sa mi ako som na ňom spravila patent a tak teraz vôbec nemám chuť ho dokončiť. Buď niečo vymyslím a opravím to alebo to vypáram. Ale asi ho nechám ešte nejakú chvíľku odpočívať vo svojej taške.


 

Ešte by som rada spomenula Vierku čo mi napísala. Má svoju stránku na Facebooku Lalik HandMade. Má tam veľa svojich krásnych projektov. Naozaj je tam nad čím žasnúť.

 

Do ďalšieho týždňa prajem krásne chvíle strávené pri ručných prácach.

 

Leave a Reply

Post navigation