Tak som natočila aj video v slovenčine. Najskôr som mala videá a blog iba v anglickom jazyku, ale keď som sa trochu poobzerala po internete tak som nenašla veľa ľudí čo sa zaoberajú ručnými prácami a píšu si blog alebo natáčajú videá, ale verím že je veľa šikovných a tvorivých ľudí, ktorý by sa radi zoznámili a vymenili si svoje skúsenosti, alebo sa jednoducho porozprávali o tom čo ich baví

Ja sa venujem ručným prácam a  o tom píšem blog a natáčam podcast. Hlavne teda štrikovaniu a šitiu, ale trochu aj háčkujem a vyšívam.

Vo svojom prvom podcaste Štrikovanie s Katkou som rozprávala o projektoch, ktoré som v poslednej dobe dokončila a na ktorých práve teraz pracujem. Tých dokončených mám samozrejme oveľa viac, ale spomenula som iba tie nedávno dokončené.

Prvú som spomenula čiapku ktorá je taká skôr ako baretka. Uštrikovala som ju z veľmi peknej vlny  Drops Delight farba jesenný les (18). Túto čiapku som uštrikovala podľa návodu Mizzle Hat. Tento návod je naozaj veľmi jednoduchý a verím, že ak niekto vie nahodiť očká, pliesť hladko a obratko, zaštrikovať dve očká spolu a nahodiť jedno očko späť po zoštrikovaní tak to zvládne bez problémov. A keďže to nie je až taká veľká čiapka uštrikuje sa veľmi rýchlo a ja mám veľmi rada, keď niečo rýchlo dokončím a môžem to nosiť čím skôr.

Ďalej som rozprávala o štrikovaní ponožiek. Tie čo som ukázala Soft Blue Socks som robila iba tak z hlavy, ale niekedy používam aj návody. Ponožky veľmi rada štrikujem a asi aj stále mám nejaké na ktorých pracujem. Je to pre mňa také oddychové pletenie a často sa vôbec nemusím sústrediť a ísť podľa návodu čo je pre mňa jednoducho oddychové pletenie.

Ponožky, na ktorých teraz pracujem “Simple Autumn Socks” robím čiastočne použitím Simple Skyp Socks  návodu. Pletiem ich z vlny Drops Fabel vo farbe zelená (542). Štrikujem ich na 64 očiek, čo sa mi zdá taká univerzálna veľkosť. Väčšinou používam ihlice veľkosti 2,5 mm.

Posledný dokončený projekt som spomenula rukavičky podľa návodu  Fishtail wristwarmers . Použila som vlnu DROPS BabyAlpaca Silk svetlo šedá (8108). Táto vlna je 70% alpaka a 30% hodváb. Je nádherne mäkučká a pracuje sa s ňou veľmi príjemne.

Spomenula som aj vestu na ktorej teraz pracujem a teším sa, keď ju dokončím, lebo bude teplučká a zohreje ma teraz v zime. Pletiem ju z vlny  DROPS ♥ You 4 v modrej farbe (2176). Používam návod Cypress a ihlice veľkosti 5 mm a 3,75 na patent. Keďže táto vlna je hrubšia tak to pribúda dosť rýchlo čo je veľký bonus

Poslednú vec ktorú mám momentálne nahodenú na ihliciach je svetrík, ktorý pletiem zo zvyškov  vĺn  ktoré mi zostali zo štrikovania rôznych ponožiek. Používam návod Featherweight Cardigan a ihlice 3,5mm. Bude pekný farebný a som zvedavá ako bude vyzerať, lebo ešte  nemám úplne všetky vlny čo použijem. Tie budú pribúdať postupne. Takže toto bude aj taký dlhodobejší projekt.


 

Veci na ktorých momentálne pracujem sú z Drops vlny. Túto vlnu mám veľmi rada a je celkom ľahko dostupná na Slovensku. Väčšina je z prírodných materiálov a je v prijateľnej cene. Objednávam si ju cez internetový obchod www.e-vlny.sk. S týmto obchodom som veľmi spokojná a tovar bol vždy doručený bez problémov a načas. Ďalším bonusom je, že sú tam skoro stále nejaké super zľavy. Môžem ho teda vrelo odporučiť.


 

Stránka, na ktorej si ukladám podrobnosti o mojich projektoch je Raverly. Treba sa tam zaregistrovať, aby ste si ju mohli prezerať, čo si myslím je hlavne na ochranu zaregistrovaných, ale je to veľmi jednoduché a stojí to za to.

 

Som veľmi rada ak sa vám moje video páčilo a pozriete si aj tie ďalšie. Ak by vás zaujímalo niečo ohľadom mojich projektov, ak by ste sa chceli na niečo spýtať alebo navrhnúť niečo o čom by som mohla rozprávať,  budem rada ak mi napíšete.

Všetkým prajem príjemne pletenie.

 

Leave a Reply

Post navigation